Мер Тернополя Сергій Надал запропонував припинити зонування України

Вчора, 14 вересня відбулася селекторна онлайн-нарада за участі міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та міських голів українських міст. Міський голова Тернополя Сергій Надал поставив перед міністром свої вимоги, які дозволять перейти від імітації та політичних шоу, до реальної боротьби з пандемією.

Ось що запропонував мер Тернополя:

Зупинити маніпуляції з результатами тестів на коронавірус.

Ситуація вкрай неоднозначна, оскільки обласний лабораторний центр відтягує надання результатів аналізів на COVID-19. Так більшість тернополян чекають до 7 днів на результати.

Тести притримують свідомо, а згодом перед засіданням Державної комісії оприлюднюють. Таким чином, місто заганають у «червону зону».

Скасувати «червону зону».

Сергій Надал пропонує МОЗ взагалі скасувати зонування України. Питання боротьби з коронавірусом – це не лише охорона здоров’я, а й економіка. Люди повинні працювати, отримувати зарплату, транспорт має їздити, діти – вчитися. Боротьба з епідемією, звісно, необхідна, але економіка має функціонувати. Не можна вбивати міста.

Виплатити обіцяні президентом 300% медикам.

Ці кошти обіцяв медикам президент, і вони мають надходити з центрального бюджету. Станом на сьогодні такі виплати або не надходять, або надходять із запізненням. Тернопільські медики отримують регулярно та вчасно лише доплати з міського бюджету.

Гроші з Національного коронавірусного фонду мають йти на боротьбу з вірусом, а не на піар.

Зараз Національний коронавірусний фонд майже пустий. Гроші з нього пішли на інші потреби, які активно використовують для піару партії влади. Сьогодні неприпустимою є ситуація, коли весь фінансовий тягар на забезпечення роботи лікарень лягає на плечі міської влади і волонтерів.

Створення Тернопільської обласної лікарні.

Тернопільська область залишається єдиною в Україні, де немає обласної інфекційної лікарні. Міські лікарні не мають можливості забезпечити лікування хворих з усієї області.

Реакція міністра Степанова.

Міністр визнав вірною аргументацію представників місцевого самоврядування. Вже у четвер, 17 вересня, на засіданні уряду можуть скасувати «червону зону» та взагалі практику зонування в Україні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інтернет-видання

Інтернет-видання «Воля» зареєстроване 2012 році. Редакція повідомляє про події у Західних регіонах України

© 2020 Інтернет-видання “Воля”. Всі права захищено

Догори