З 1 вересня зросли мінімальна зарплата і пенсія

З 1 вересня 2020 року в Україні підвищилась мінімальна зарплата і пенсія. Даний закон підписав президент Володимир Зеленський 29 серпня.

Мінімальна заробітна плата в Україні з 1 вересня поточного року зросла до 5 тисяч гривень на місяць. З 2021 року планують другий етап підвищення «мінімалки» до 6 тисяч гривень, а протягом 2021 року – до 6,5 тисяч. Відповідно з урахуванням зростання мінімальної зарплати Кабмін України 26 серпня ухвалив рішення про підвищення з 1 вересня 2020 року розміру посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників бюджетної сфери в 2225 гривень.

Мінімальна пенсія з 1 вересня зросла на 110,8 гривні – до 2 тисяч внаслідок підвищення мінімальної зарплати в Україні до 5 тисяч гривень. Підвищення мінімальної зарплати є підставою для збільшення мінімального розміру пенсії за віком для непрацюючих пенсіонерів, які досягли віку 65 років і мають страховий стаж 35 років для чоловіків і 30 років для жінок. Для працюючих пенсіонерів перерахунок пенсій з використанням нового показника мінімальної заробітної плати здійснюється після звільнення з роботи або припинення ними підприємницької діяльності.

 

Інтернет-видання

Інтернет-видання «Воля» зареєстроване 2012 році. Редакція повідомляє про події у Західних регіонах України

© 2020 Інтернет-видання “Воля”. Всі права захищено

Догори